KOA Speer RK73H2BTTD56R0F
Res Thick Film 1206 56 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73H2BTTD56R0F.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+6.99%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-0759RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 59Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0754R9L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 54.9Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG1206F56R
Res Thick Film 1206 56 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73H2BTTD56R0F fournies par ses distributeurs.
RK73H FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 56Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 56ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 56R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD56R0F
SMD Resistor Resistance technical notation: 56R Temperature range: -55 ... +125 °C Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 56 Ohm
RESISTOR, 1206, 56 OHM, 1%; Resistance:56ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73H