Yageo Group T591B686M006ATE070
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
IHS
Datasheet28 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Ciiva
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
26,375
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 mΩ
80 mΩ
Leakage Current
43 µA
42.8 µA
Dissipation Factor
8 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2017-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T591B686M006ATE070 fournies par ses distributeurs.
Cap Tant Polymer 68uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 125C Automotive T/R
CAP, TANTALUM POLYMER, 68UF, 6.3V, 1411;
68¦ÌF 1000h@ 125¡ãC ¡À20% 6.3V 70m¦¸@ 100kHz 1411 3.5mm*2.8mm*2.1mm
68.0Uf 6.0V Rohs Compliant: Yes |Kemet T591B686M006ATE070
T591B686M006ATE070, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
Capacitor, 68µF, 6.3V, 20%; Capacitance:68µF; Voltage Rating:6.3V; Product Range:T591 KO-CAP® Series; Capacitance Tolerance:± Manufacturer