Yageo Group T520T156M006ATE100
Cap Tant Solid 15uF 6.3V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.1 Ohm 105°C T/R
IHS
Datasheet46 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Electro Sonic
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.02%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2003-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 1206
Panasonic25TQC15MYFB
Panasonic 25TQC15MYFB - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Panasonic12TPC15M
15UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 12.5 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
Cap Tant Polymer 15uF 35VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 7343-19 0.125 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C156M016AT
Cap Tant Solid 15uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC156M016RNJ
Cap Tant Solid 15uF 16V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T520T156M006ATE100 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 1411
CAPACITOR;TANTALUM SMT CONDUCTIVE POLYMER;KO-CAP;15.0UF 6V 20%
CAP, 15µF, 6.3V, 20%; Capacitance: 15µF; Voltage Rating: 6.3V; Product Range: T52X KO-CAP® Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: T; ESR: 0.1ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatur
Tantalum Capacitor, 15Uf 6.3V 0.1 Ohm 20%, 3528-12; Capacitance:15Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):6.3V; Manufacturer Size Code:T; Esr:0.1Ohm; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Product Length:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T520T156M006ATE100