Yageo Group T356B395K016AT7301
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.9uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 2 ans
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.36%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Cap Tant Solid 3.9uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T356B395K016AT7301 fournies par ses distributeurs.
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 3.9uF 10% LS=5.08mm
CAP, TANTALUM, 3.9UF, 16VDC, RADIAL;
Radial Disc T356UltraDip II 16V 3.9muF ±10% 0.175Dia 4.45mm