Yageo Group PME271Y510MR30
Cap Paper 0.01uF 1000VDC/250VAC 20% 18.5 X 5.2 X 10.5mm RDL 15.2mm Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group PME271Y510MR30.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 1 an
Datasheet1 pageIl y a 1 an
Datasheet2 pagesIl y a 19 ans
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.10
Introduction Date2002-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group PME271Y510MR30 fournies par ses distributeurs.
Paper Capacitor, Paper, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, CLASS Y2, 0.01UF; Product Range:EVOX RIFA - PME271Y Series; Capacitance:0.01µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Paper (MP); Voltage Rating:1kV; Life Time @ Temperature:-; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:15.2mm; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:100°C; Packaging:Each; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Approval Bodies:CSA, DEMKO, EN, FI, IMQ, NEMKO, OVE, SEMKO, SEV, UL, VDE; Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Mounting:Through Hole; Climatic Category:40/100/56; Dissipation Factor:1.3%; External Depth:5.2mm; External Length / Height:10.5mm; External Width:18.5mm; Height:10.5mm; Insulation Resistance:12000Mohm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:30mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-40°C to +100°C; Standard:UL94V-0; Suppression Class:Y2; Terminal Type:Radial Leaded; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating V AC:250V; Voltage Rating V DC:1000V