Yageo Group PHE426HD7100JR06L2
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet1 pageIl y a 1 an
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
IHS
Electro Sonic
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-30.07%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2002-09-17
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECW-F2105JA
Yageo GroupPHE426HB7100JR06
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 1uF, 7137
PanasonicECW-F2W105JA
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR75IN4100AA40J
PanasonicECW-F4105JL
Capacitor;ECWF,Met Polypropylene Film Cap,Radial,400VDC,1.0uF,5%,Blk ST
Descriptions
Descriptions de Yageo Group PHE426HD7100JR06L2 fournies par ses distributeurs.
Cap Film 1uF 250V PP 5% (26 X 7 X 16.5mm) Radial 22.5mm 105°C Tray
Avnet Japan
PHE426 1UF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 160 V AC, 250 V DC +/-5%
Cap 1Uf 250Vdc/160Vac Plyp 5% 26 X 7 X 16.5Mm Rdl 22.5Mm Rohs Compliant: Yes
Film Capacitor, Polypropylene, 2
Radial FILM CAPACITOR PHE426 250V 1muF ±5% 50ppm/C
CAPACITOR, 1UF 250V PHE 426; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:250V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:22.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:7mm; External Length / Height:16.5mm; External Width:26mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded