Yageo Group FLLDU040A225I0
EMI Filter Power Feed Through 1.1uF 40A 440VDC/250VAC Screw Stud Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group FLLDU040A225I0.
Master Electronics
Datasheet5 pagesIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-30.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Introduction Date2025-02-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2025-06-01
LTD Date2025-12-01
Descriptions
Descriptions de Yageo Group FLLDU040A225I0 fournies par ses distributeurs.
POWER FEED THROUGH FILTER CAP 2X1 1 UF 250VAC / 440VDC 40 A
Power Line Filters 250V 40A W/ M32 METRIC NUT
AC Feed Through Capacitor, 250V, 50/60HzHz
LINE FILT 440VDC 250VAC 40A CHAS
Feed Through Filter, 1 Phase, 40A, 440V; Current Rating:40A; Voltage Rating:440Vdc; Filter Type:1 Phase; Filter Terminals:Stud; Inductance Min:-; Capacitance:1.1Μf; Leakage Current Max:-; Product Range:F.ll.du Series; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Kemet FLLDU040A225I0
Mains filter Dimensions L x W x H: 166 x 55 x 55 mm Temperature range: -40 ... 85 °C DIN installation: - IEC-climate category: 40/085/56 Termination type: M6 Rated voltage: 250 VAC