Yageo Group FE0H104ZF
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 100000uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group FE0H104ZF.
IHS
Datasheet13 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
JRH Electronics
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.05%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2013-08-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group FE0H104ZF fournies par ses distributeurs.
CAP, 0.1F, 5.5V, SUPER CAP, RADIAL; Capacitance:0.1F; Voltage Rating:5.5V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Product Range:FE Series; Capacitance Tolerance:+80%, -20%; Lead Spacing:5.1mm; Lifetime @ Temperature:1000 hou
Supercap, Edlc, 0.1F, 5.5V, Radial; Capacitance:0.1F; Voltage(Dc):5.5V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5.1Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 70°C; Capacitor Case/Package:Coin Rohs Compliant: Yes |Kemet FE0H104ZF