Yageo Group F862BS394K310ALR0L
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 390nF, 310VAC, 630VDC, 10%
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+40.18%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.39uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W394KQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.39uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FA2J394J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.39uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FA2J394JB
Cap Film 0.39uF 630V PP 5% (18.2 X 9.2 X 19.3mm) Radial 7.5mm 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Yageo Group F862BS394K310ALR0L fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.39uF, Through Hole Mount
Cap Film Suppression X2 0.39uF 310VAC PP 10% (18 X 10 X 16mm) Radial Wound 15mm 110C Automotive Bulk
CAPACITOR, POLYPRO METALLIZED,0.39 UF,10%,310 VAC, RADIAL,10X16X18 MM, CLASS X2
CAP, 0.39µF, 310VAC, 10%, PP, RADIAL; Capacitance: 0.39µF; Suppression Class: X2; Product Range: F862 Series; Voltage Rating X: 310V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ±
Suppression Cap, 0.39Uf, 310V, Class X2; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.39Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Kemet F862BS394K310ALR0L