Yageo Group C315C822K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 8200pF X7R 10% LS=2.54mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group C315C822K1R5TA.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC322C822K1R5TA
Cap Ceramic 0.0082uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125C Bulk
Yageo GroupC410C822K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 8200pF X7R 10%
KYOCERA AVXSR155C822KAA
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0082uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVX06031C822KAT2A
Multilayer Ceramic Capacitor, 8200 Pf, 10%, X7R, 100 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Cap Ceramic 0.0082uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0082uF, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C315C822K1R5TA fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0082uF, Through Hole Mount
Radial CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 8.2nF 10% 15% ppm/C
CAP, 8200PF, 100V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 8200pF; Voltage Rating: 100V; Product Range: Goldmax, 300 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 2.5