Yageo Group C315C472M5U5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 4700Pf Z5U 20% Ls=2.54Mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group C315C472M5U5TA.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
Electro Sonic
element14
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C315C472M5U5TA fournies par ses distributeurs.
315 C 4.7NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +85DEGC, Z5U DIELEC, +/-20%
Cap Ceramic 0.0047uF 50V Z5U 20% Radial 2.54mm 85C Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, Z5U, -56/+22% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount
CAPACITOR CERAMIC 4700PF, 50V, Z5U, RAD; Dielectric Characteristic:Z5U; Capacitance:4700pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:50V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2.54mm
Ceramic Capacitor 4700Pf, 50V, Z5U, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie C315; Capacidad:4700Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Característica Dieléctrico:Z5U; Tensión Nominal:50V; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Kemet C315C472M5U5TA
CAP, 4700PF, 50V, MLCC, RADIAL; Capacitance:4700pF; Voltage Rating:50V; Product Range:Goldmax, 300 Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:Z5U; Lead Spacing:2.54mm; Operating Temperature Min:-10°C; Operating Temperature Max:85°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)