Yageo Group C0805C682J1GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 6800pF C0G 0805 5%
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 2 ans
Tendance sur 3 mois:
-58.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
50V 6.8nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.0068uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
Cap Ceramic 0.0068uF 100V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
KYOCERA AVXLD05YA682JAB2A
Cap Ceramic 0.0068uF 16V C0G 5% SMD 0805 125°C Embossed T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0068uF, Surface Mount, 2012M/0805
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805C682J1GACTU fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0805
6.8nF ¡À5% C0G(NP0) 100V 0805 2mm*1.25mm*780¦Ìm
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 0805
ceramic capacitor 100V 6.8nF 5% 30ppm/C
6800Pf 100V Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C682J1GACTU
C0805C682J1GACTU, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 6800PF, 100V, MLCC, 0805; Capacitance: 6800pF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: C Series KEMET; Operating