JAE Electronics WR-160SB-VFH05-N1
0.5mm 2 160P Standing paste SMD, P=0.5mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS
IHS
Datasheet1 pageIl y a 16 ans
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Mezzanine Connector, Ground Plane, Receptacle, 0.5 mm, 2 Rows, 120 Contacts, Surface Mount
Board to Board & Mezzanine Connectors 0.50 mm Q Strip High-Speed Ground Plane Terminal Strip
Board To Board & Mezzanine Connectors 0.5Btbshieldrecassy 200Ckttraypkg
Header Connector,PCB Mount,RECEPT,160 Contacts,PIN,0.025 Pitch,SURFACE MOUNT Terminal,LOCKING
TE Connectivity1-5316562-1
Conn Fine Pitch Connector PL 160 POS 0.6mm Solder ST SMD Frame
Descriptions
Descriptions de JAE Electronics WR-160SB-VFH05-N1 fournies par ses distributeurs.
Board to Board & Mezzanine Connectors 160P VERT RECEPT 0.5mm
WR SERIES, PLUG, 160 POS., 2 ROWS, SOLDERING (SMT), STRAIGHT
Board Connector, 160 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.02 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, Plug