Littelfuse DSI30-12A
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 30A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse DSI30-12A.
TME
WattBits
Tendance sur 3 mois:
-23.62%
Pièces détachées
Rectifier Diode Schottky 45V 16A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube / DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO220AC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 16A, 45V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 16A, 35V V(RRM), Silicon, TO-220AC
STMicroelectronicsSTPS20SM60D
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 20A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Diodes Inc.MBR1635
STMicroelectronicsSTPS1045D
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 10A, 45V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Descriptions
Descriptions de Littelfuse DSI30-12A fournies par ses distributeurs.
DIODE GEN PURP 1.2KV 30A TO220AC / Diode 1200 V 30A Through Hole TO-220AC
Power Diode Discretes-Rectifier TO-220AC
DIODE, STANDARD, 30A, 1200V; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1.2kV; Forward Current If(AV):30A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage VF Max:1.3V; Reverse Recovery Time trr Max:-; Forward Surge Current Ifsm Max:300A RoHS Compliant: Yes
DIODE, STANDARD, 30A, 1200V; Diode Type:Standard Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1.2kV; Forward Current If(AV):30A; Forward Voltage VF Max:1.45V; Forward Surge Current Ifsm Max:300A; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:TO-220AB; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Current Ifsm:300A; Forward Voltage:1.45V; Junction Temperature Tj Max:150°C; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C; Package / Case:TO-220AB; Pin Configuration:Single; Termination Type:Through Hole; Voltage Vrsm:900V