ITT / Cannon KPT02A12-10PY
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ITT / Cannon KPT02A12-10PY.
Farnell
Datasheet36 pagesIl y a 12 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+39.41%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Amphenol IndustrialPT02A-12-10P(025)
Connector MIL-DTL-26482 Circular PIN 10 Position Solder Straight Box Mount 10 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT05E-12-10S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT02A-12-10PZ
ITT / CannonKPT02E12-10PWA206
ITT / CannonKPT02E12-10PZ
ITT / CannonKPT02E12-10PY
Descriptions
Descriptions de ITT / Cannon KPT02A12-10PY fournies par ses distributeurs.
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Olive Drab Cadmium KPT Non-RoHS Compliant 2014 Circular Connector -55C~125C 7.5A 600VAC 850VDC 50.0muin 1.27mum
CIRCULAR CONNECTOR METAL COMMERCIAL KPT SERIES
Bayonet Lock,Male Pins,Receptacle 10pin Aluminum Alloy 7.5A
CONN RCPT MALE 10POS SOLDER CUP