ITT / Cannon DDMAE-78S
Conn High Density D-Sub SKT 78 POS Crimp ST Cable Mount 78 Terminal 1 Port
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ITT / Cannon DDMAE-78S.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 4 ans
Electro Sonic
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+19.31%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date1997-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity1-1757824-1
Conn High Density D-Sub SKT 78 POS Crimp ST Cable Mount 78 Terminal 1 Port Package
ITT / CannonDDMA-78S
ITT / CannonDDMAV78S
Conn High Density D-Sub SKT 78 POS Crimp ST Panel Mount 78 Terminal 1 Port
ITT / CannonDDMAM-78S-F225
Descriptions
Descriptions de ITT / Cannon DDMAE-78S fournies par ses distributeurs.
D Subminiature Connector, 78 Contact(s), Female, 0.108 inch Pitch, Crimp Terminal, #4-40, Receptacle
CONNECTOR, D-SUB, RECTANGULAR, DMA, D
Hd D Sub Connector, Receptacle, 78Pos; Rango De Producto:Serie D*ma; Carcasa D Sub, Tamaño:Dd; Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:78; Material Del Cuerpo Del Conector:Acero; Tipo De Terminación Del Contacto:Crimpado |Itt Cannon DDMAE78S
HD D-SUB CONNECTOR, RECEPTACLE, 78POS; No. of Contacts: 78Contacts; Gender: Receptacle; Contact Termination Type: Crimp; D Sub Shell Size: DD; Product Range: DDMA Series; Connector Body Material: Steel Body; Contact Material: Copper Alloy; Contact Plating: Gold Plated Contacts; Connector Mounting: Cable Mount; D Sub Connector Type: High Density