International Rectifier IRKHF200-12HJ
Silicon Controlled Rectifier, 444A I(T)RMS, 200mA I(T), 1200V V(DRM), 1200V V(RRM), 1 Element
Fiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
North Star MicroNS-IRKHF200-12HJContact
>1wk
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 25 ans
Mouser
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Descriptions
Descriptions de International Rectifier IRKHF200-12HJ fournies par ses distributeurs.
Thyristor Modules 1200 Volt 200 Amp
SCR Thyristor; SCR Type:Standard Gate; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:1200V; On-State RMS Current, IT(rms):444A; Peak Non Repetitive Surge Current, Itsm:8000A; Gate Trigger Current Max, Igt:200mA RoHS Compliant: No