Infineon IRFR18N15DPBF
Single N-Channel 150 V 0.125 Ohm 28 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252AA
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IRFR18N15DPBF.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 21 ans
Datasheet11 pagesIl y a 21 ans
TME
iiiC
DigiKey
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2004-03-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 150V;RDS(ON) 0.18Ohm;ID 14A;D-Pak (TO-252AA);PD 86W
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 150V, 14A, 120mΩ
InfineonIRFR6215PBF
MOSFET, Power;P-Ch;VDSS -150V;RDS(ON) 0.295Ohm;ID -13A;D-Pak (TO-252AA);PD 110W
onsemiFDD2582
N-Channel PowerTrench® MOSFET 150V, 21A, 66mΩ
Descriptions
Descriptions de Infineon IRFR18N15DPBF fournies par ses distributeurs.
150V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a D-Pak package, DPAK-3, RoHS
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 18A I(D), 150V, 0.125ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252AA
N CHANNEL MOSFET, 150V, 18A, D-PAK; Tran; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:18A; Drain Source Voltage Vds:150V; On Resistance Rds(on):125mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:5.5V; Power Dissipation Pd:110W; Transistor Case Style:D-PAK; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Alternate Case Style:D-PAK; Current Id Max:18A; Package / Case:DPAK; Power Dissipation Pd:110W; Power Dissipation Pd:110W; Pulse Current Idm:72A; SMD Marking:IRFR18N15D; Termination Type:SMD; Voltage Vds Typ:150V; Voltage Vgs Max:5.5V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V; Voltage Vgs th Max:5.5V