Infineon IPZ60R060C7XKSA1
MOSFET N-CH 600V 35A TO247-4 / N-Channel 600 V 35A (Tc) 162W (Tc) Through Hole PG-TO247-4
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPZ60R060C7XKSA1.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-11-30
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-03-31
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTW48N60M2-4
N-channel 600 V, 0.06 Ohm typ., 42 A MDmesh M2 Power MOSFET in TO247-4 package
Trans MOSFET N-CH 650V 30A 4-Pin TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTW56N60M2-4
N-channel 600 V, 0.045 Ohm typ., 52 A MDmesh M2 Power MOSFET in a TO247-4 package
Trans MOSFET N-CH 650V 33A 4-Pin(4+Tab) TO-247 Tube
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 22 A, 99 Milliohms, TO-247, 4 Pins, Through Hole
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FRFET®, 650 V, 76 A, 41 mΩ, TO-247 4L
Descriptions
Descriptions de Infineon IPZ60R060C7XKSA1 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 35A I(D), 600V, 0.06ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247
Mosfet, N-Ch, 600V, 35A, 162W, To-247; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:35A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.052Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPZ60R060C7XKSA1