Infineon IPU95R3K7P7AKMA1
Power MOSFET, N Channel, 950 V, 2 A, 3.7 Ohm, TO-251 (IPAK), 3 Pins, Through Hole
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPU95R3K7P7AKMA1.
Newark
Datasheet14 pagesIl y a 0 an
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+74.57%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-06-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-03-31
Descriptions
Descriptions de Infineon IPU95R3K7P7AKMA1 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 2A I(D), 950V, 3.7ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-251
Designed to meet the growing consumer needs in the high voltage MOSFETs arena, the latest 950V CoolMOS™ P7 technology focuses on the low-power SMPS market, PG-TO251-3, RoHS
Infineon SCT
Mosfet, 950V, 2A, 150Deg C, 22W; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:2A; Drain Source Voltage Vds:950V; On Resistance Rds(On):3.11Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3V; Power Dissipation Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPU95R3K7P7AKMA1