Infineon IPP65R190C6XKSA1
Trans MOSFET N-CH 700V 20.2A 3-Pin(3+Tab) TO-220
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPP65R190C6XKSA1.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 15 ans
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.14%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-05-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 600V 23.8A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Trans MOSFET N-CH 650V 20.7A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
Trans MOSFET N-CH 650V 22.4A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
STMicroelectronicsSTP28N65M2
N-channel 650 V, 0.15 Ohm typ., 20 A MDmesh M2 Power MOSFET in TO-220 package
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, Easy Drive, 600 V, 20.6 A, 190 mΩ, TO-220
STMicroelectronicsSTP20N65M5
N-channel 650 V, 0.160 Ohm typ., 18 A MDmesh(TM) V Power MOSFET in TO-220 package
Descriptions
Descriptions de Infineon IPP65R190C6XKSA1 fournies par ses distributeurs.
Infineon SCT
Mosfet, N-Ch, 650V, 20.2A, To-220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:20.2A; Drain Source Voltage Vds:650V; On Resistance Rds(On):0.17Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPP65R190C6XKSA1
CoolMOS™ C6 combines Infineon's experience as the leading superjunction MOSFET supplier with best-in-class innovation. The C6 devices provide all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use. Extremely low switching and conduction losses make switching applications even more efficient, compact, lighter and cooler.600V CoolMOS™ C6 is replacement for 600V CoolMOS™ C3650V CoolMOS™ C6 is replacement for 650V CoolMOS™ C3