Infineon IPP60R180C7XKSA1
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 13 A, 180 Milliohms, TO-220, 3 Pins, Through Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPP60R180C7XKSA1.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet15 pagesIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-15.57%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 600V 13.8A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Trans MOSFET N-CH 600V 13.8A 3-Pin(3+Tab) TO-220
139W 20V 2.5V 32nC@ 10V 1N 650V 199m¦¸@ 10V 16A 1.52nF@ 100V TO-220-3 10mm*4.4mm*15.65mm
onsemiFCP16N60N
N-Channel Power MOSFET, SUPREMOS®, FAST, 600 V, 16 A, 199 mΩ, TO-220
STMicroelectronicsSTP15NM60ND
N-channel 600 V, 0.27 Ohm typ., 14 A FDmesh II Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP18N65M5
N-channel 650 V, 0.198 Ohm typ., 15 A MDmesh(TM) V Power MOSFET in TO-220 package
Descriptions
Descriptions de Infineon IPP60R180C7XKSA1 fournies par ses distributeurs.
13A, 600V, 0.18OHM, N-CHANNEL MO / N-Channel 600 V 13A (Tc) 68W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
Trans MOSFET N-CH 600V 13A 3-Pin(3+Tab) TO-220
CoolMOS C7 Power Transistor N-Channel 600V 45A 3-Pin TO-220
Power Field-Effect Transistor, 13A I(D), 600V, 0.18ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Mosfet, N-Ch, 600V, 13A, To-220-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:13A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.155Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPP60R180C7XKSA1