Infineon IPP020N06NAKSA1
Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 100A; 136W; PG-TO220-3
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPP020N06NAKSA1.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 13 ans
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+50.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 120 A, 0.0026 ohm, TO-220, Through Hole
onsemiFDP040N06
MOSFET N-CH 60V 120A TO220
188W(Tc) 20V 4V@ 90¦ÌA 98nC@ 10 V 1N 60V 4m¦¸@ 90A,10V 11nF@30V TO-220-3 10mm*4.4mm*15.65mm
Trans MOSFET N-CH 60V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-220
STMicroelectronicsSTP110N55F6
N-channel 55 V, 4.5 mOhm typ., 110 A STripFET F6 Power MOSFET in a TO-220 package
STMicroelectronicsSTP260N6F6
N-channel 60 V, 0.0024 Ohm, 120 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in TO-220 package
Descriptions
Descriptions de Infineon IPP020N06NAKSA1 fournies par ses distributeurs.
Trans MOSFET N-CH 60V 120A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 120 A, 0.0018 ohm, TO-220, Through Hole
MOSFET, N CH, 60V, 120A, TO-220-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 120A; Drain Source Voltage Vds: 60V; On Resistance Rds(on): 0.0018ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 2.8V;
Power Field-Effect Transistor, 29A I(D), 60V, 0.002ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
OptiMOS™ 5 60V is optimized for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger. In addition these devices are a perfect choice for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.