Infineon IPL65R230C7AUMA1
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 10 A, 0.204 ohm, VSON, Surface Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPL65R230C7AUMA1.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 0 an
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+6.13%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
MOSFET Transistor, N Channel, 11 A, 650 V, 0.199 ohm, 10 V, 3.5 V
MOSFET N-CH 650V 11A D2PAK / N-Channel 650 V 11A (Tc) 63W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
Trans MOSFET N-CH 550V 12A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
STMicroelectronicsSTL19N65M5
N-channel 650 V, 0.215 Ohm typ., 12.5 A MDmesh M5 power MOSFET in a PowerFLAT 8x8 HV package
STMicroelectronicsSTD16N65M5
N-channel 650 V, 0.230 Ohm typ., 12 A MDmesh M5 Power MOSFET in DPAK pakage
STMicroelectronicsSTB16N65M5
N-channel 650 V, 0.230 Ohm typ., 12 A MDmesh M5 Power MOSFET in D2PAK package
Descriptions
Descriptions de Infineon IPL65R230C7AUMA1 fournies par ses distributeurs.
Trans MOSFET N-CH 650(Min)V 10A 4-Pin VSON T/R
Avnet Japan
67W 20V 4V 20nC@ 10V 1N 650V 230m¦¸@ 10V 996pF@ 400V VSON-4 , 8mm*8mm*1.1mm
Power Field-Effect Transistor, 10A I(D), 650V, 0.23ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
700V 10A 230mΩ 67W 4V 1 N-Channel VSON-4(8x8) MOSFETs ROHS
650V CoolMOS™ C7 Power Transistor
IPL65R230 - 650V AND 700V COOLMO
MOSFET, N-CH, 650V, 10A, VSON-5; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 10A; Drain Source Voltage Vds: 650V; On Resistance Rds(on): 0.204ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3.5V; Power Dissipation Pd: 67W; Transistor Case Style: VSON; No. of Pins: 5Pins; Operating Temperature Max: 150°C; Product Range: CoolMOS C7 Series; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)