Infineon IPI80N06S407AKSA2
60V, N-Ch, 7.1 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO262-3-3, RoHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPI80N06S407AKSA2.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 17 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2016-12-01
LTD Date2017-06-01
Pièces détachées
MOSFET N-CH 75V 100A TO220-3 / N-Channel 75 V 100A (Tc) 300W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
MOSFET N-CH 60V 50A TO262-3 / N-Channel 60 V 50A (Tc) 79W (Tc) Through Hole PG-TO262-3-1
N-Channel 60 V 100 A 3 W Through Hole OptiMOSTM Power Transistor - PG-TO262-3
MOSFET P-CH 60V 47A I2PAK
MOSFET N-CH 60V 13A I2PAK
MOSFET P-CH 60V 11.4A I2PAK
InfineonIPI052NE7N3G
Trans MOSFET N-CH 75V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
OptiMOS™3 Power-Transistor Features for sync. rectification, drives and dc/dc SMPS
MOSFET N-CH 60V 90A TO262-3 / N-Channel 60 V 90A (Tc) 150W (Tc) Through Hole PG-TO262-3-1
MOSFET N-CH 55V 60A TO-262AA
Descriptions
Descriptions de Infineon IPI80N06S407AKSA2 fournies par ses distributeurs.
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 60V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 60V, 0.0071ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 60V (on); highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: Valves control; Solenoids control; Lighting; Single-ended motors