Infineon IPI80N06S207AKSA2
55V, N-Ch, 6.6 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™, PG-TO262-3-3, RoHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPI80N06S207AKSA2.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-08-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
MOSFET N-CH 40V 70A TO262-3 / N-Channel 40 V 70A (Tc) 58W (Tc) Through Hole PG-TO262-3
InfineonIRL1104LPBF
Single N-Channel 40 V 0.008 Ohm 68 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-262-3
InfineonAUIRFU1010Z
MOSFET N-CH 55V 91A IPAK / MOSFET Automotive MOSFET 55V,91A, 7.5 mOhm, 63 nC Qg, IPAK
0.009 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-262AA
MOSFET N-CH 55V 60A TO-262AA
40V, N-Ch, 4.6 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO262-3-3, RoHS
Descriptions
Descriptions de Infineon IPI80N06S207AKSA2 fournies par ses distributeurs.
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 55V 80A Automotive AEC-Q101 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 55V, 0.0066ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green package (lead free); Ultra low Rds(on); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 55V (on) in planar technology; highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: Valves control; Solenoids control; Lighting; Single-ended motors