Infineon IPI70N10SL16AKSA1
100V, N-Ch, 16 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, SIPMOS™, PG-TO262-3-3, RoHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPI70N10SL16AKSA1.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 19 ans
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-06-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-04-30
LTD Date2024-03-31
Pièces détachées
Rochester ElectronicsIPP70N10SL16AKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 70A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
100V, N-Ch, 15 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO262-3-3, RoHS
Trans MOSFET N-CH 120V 56A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
STMicroelectronicsSTB60NF10-1
Power MOSFET Transistors N Ch 100V 0.019Ohm 80A
STMicroelectronicsSTI76NF75
Trans MOSFET N-CH 75V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) I2PAK Tube
75A, 80V, 0.010 Ohm, N-Channel, UltraFET Power MOSFET | MOSFET N-CH 80V 75A TO-262AA
Descriptions
Descriptions de Infineon IPI70N10SL16AKSA1 fournies par ses distributeurs.
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 100V 70A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
IPI70N10 100V N-CHANNEL AUTOMOTIVE MOSF;
Summary of Features: N-Channel; Enhancement mode; Logic Level; 175C operating temperature; Avalanche rated; dv/dt rated; Green Package (lead free) | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting