Infineon IPI600N25N3GAKSA1
Trans MOSFET N-CH 250V 25A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPI600N25N3GAKSA1.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 14 ans
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-10-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-09-22
LTD Date2022-09-22
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 200V 34A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
N-Channel Power MOSFET, QFET®, 250 V, 25.5 A, 110 mΩ, I2PAK
Trans MOSFET N-CH 250V 25.5A Automotive 3-Pin(3+Tab) I2PAK Rail
Power Field-Effect Transistor, 28A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET N-CH 250V 33A I2PAK / N-Channel 250 V 33A (Tc) 235W (Tc) Through Hole I2PAK (TO-262)
Trans MOSFET N-CH 200V 14.5A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Descriptions
Descriptions de Infineon IPI600N25N3GAKSA1 fournies par ses distributeurs.
OPTIMOS 3 POWER-TRANSISTOR Power Field-Effect Transistor, 25A I(D), 250V, 0.06ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Infineon's 250V OptiMOS products are performance leading benchmark technologies, perfectly suited for synchronous rectification in 48V systems, DC-DC converters, uninterruptable power supplies (UPS) and inverters for DC motor drives. | Summary of Features: Industrys lowest R DS(on); Lowest Q g and Q gd; Worlds lowest FOM RoHS comliant halogen free MSL 1 rated | Benefits: Highest efficiency; Highest Power density; Lowest board space consumption; Minimal device paralleling required; System cost improvement; Enviromentally friendly; Easy-to-design-in products | Target Applications: Synchronous rectification for AC-DC SMPS; Motor control for 48V110V systems; Isolated DC-DC converters; Lighting for 110V AC networks; HID lamps; Class D audio amplifiers; Uninterruptable power supplies (UPS)