Infineon IPD50N03S4L06ATMA1
Power MOSFET, N Channel, 30 V, 50 A, 0.0049 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPD50N03S4L06ATMA1.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 15 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+21.19%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginAustria, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-08-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 30V 24.3A 8-Pin PowerPAK SO EP T/R
Trans MOSFET N-CH 30V 50A 3-Pin(2+Tab) DPAK
InfineonIRFR3707PBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 30V;RDS(ON) 9.7 Milliohms;ID 61A;D-Pak (TO-252AA);PD 87W
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 30V;RDS(ON) 0.019Ohm;ID 55A;D-Pak (TO-252AA);PD 107W
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 30V;RDS(ON) 8.5Milliohms;ID 61A;D-Pak (TO-252AA);PD 87W
30V,35A,6.8M0,NCH, DPAK, POWER TRENCH MOSFET
Descriptions
Descriptions de Infineon IPD50N03S4L06ATMA1 fournies par ses distributeurs.
30V, N-Ch, 5.5 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™-T2, PG-TO252-3, RoHS
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 30V, 0.0055ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
Mosfet, Aec-Q101, N-Ch, 30V, To-252; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:50A; Drain Source Voltage Vds:30V; On Resistance Rds(On):0.0049Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:1.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPD50N03S4L06ATMA1
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Package (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: Low switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; Robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: OptiMOS-T 40V addresses to small loads control switching (3-phase and H-bridge motors, electric pumps, etc. especially in combination with PWM control).; Body applications