Infineon IPA60R125P6XKSA1
Transistor MOSFET N-Channel 600V 30A 3-Pin TO-220FP Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPA60R125P6XKSA1.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+17.37%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 600V 37.9A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
N-Channel Power MOSFET, SUPREMOS®, FAST, 600 V, 36 A, 90 mΩ, TO-220F
onsemiFCP104N60
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FAST, 600 V, 37 A, 104 mΩ, TO-220
N-CH 650V 33A EF Series Power MOSFET with Fast Body Diode in TO-220
STMicroelectronicsSTF43N60DM2
N-channel 600 V, 0.085 Ohm typ., 34 A MDmesh DM2 Power MOSFET in TO-220FP package
STMicroelectronicsSTP45N60DM2AG
Trans MOSFET N-CH 600V 34A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Descriptions
Descriptions de Infineon IPA60R125P6XKSA1 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 30A I(D), 600V, 0.125ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Mosfet, N-Ch, 600V, 30A, To-220Fp; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:30A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.113Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:4V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPA60R125P6XKSA1