Infineon FS50R12KT4B15BPSA1
Infineon FS50R12KT4B15BPSA1 Igbt, 50 A 1200 V AG-ECONO2B-411
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon FS50R12KT4B15BPSA1.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 0 an
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+55.56%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Infineon FS50R12KT4B15BPSA1 fournies par ses distributeurs.
Trans IGBT Module N-CH 1200V 50A 280W 28-Pin ECONO2B Tray
Compliant Screw Lead Free Module 28 Production (Last Updated: 2 years ago) 10
IGBT MODULE 1200V 50A AG-ECONO2B
IGBT MODULE, 1.2KV, 50A, 280W;
Insulated Gate Bipolar Transistor
EconoPACK™ 2 1200 V, 50 A sixpack IGBT module with fast TRENCHSTOP™ IGBT4, Emitter Controlled 4 diode and NTC (alternative mechnically compatible to an IGBT3 module).
LOW POWER ECONO AG-ECONO2B-411
Igbt, 1.2Kv, 50A, Module; Continuous Collector Current:50A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.85V; Power Dissipation:280W; Operating Temperature Max:150°C; Igbt Termination:Solder; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FS50R12KT4B15BPSA1