Infineon FS30R06W1E3BOMA1
Infineon FS30R06W1E3BOMA1 IGBT Module, 45 A 600 V Module, Panel Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon FS30R06W1E3BOMA1.
Infineon
Datasheet1 pageIl y a 14 ans
IHS
_legacy Avnet
Newark
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.43%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-06-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Infineon FS30R06W1E3BOMA1 fournies par ses distributeurs.
EasyPACK™1B 600 V , 30 A sixpack IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT3, Emitter Controlled 3 diode and NTC. Also available as variation with PressFIT mounting technology: FS30R06W1E3_B11
Igbt Module; Continuous Collector Current:30A; Collector Emitter Saturation Voltage:2V; Power Dissipation:150W; Operating Temperature Max:150°C; Igbt Termination:Press Fit; Collector Emitter Voltage Max:600V; Product Range:- |Infineon FS30R06W1E3
IGBT, LOW POWER, 600V, 30A, EASYPACK; Module Configuration:Six; Transistor Polarity:N Channel; DC Collector Current:30A; Collector Emitter Voltage Vces:1.55V; Power Dissipation Pd:150W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:600V; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C; Transistor Case Style:Module; No. of Pins:18; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Power Dissipation Max:150W