Infineon FP50R12W2T7BPSA1
Transistor IGBT Module Hex N-Channel 1200V 50A 20V Surface Mount
Production
Page du fabricant
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon FP50R12W2T7BPSA1.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+3.70%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Infineon FP50R12W2T7BPSA1 fournies par ses distributeurs.
Trans IGBT Module N-CH 1200V 50A 23-Pin Tray
IGBT MODULE, 1.2KV, 50A, 0.02W/PRESS FIT;
IGBT MODULE 1200V 50A AG-EASY2B
Converter-Brake-Inv 1200V 10A EASY1B
Insulated Gate Bipolar Transistor
EasyPIM™ 2B 1200 V, 50 A three phase input rectifier PIM (Power Integrated Modules) IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT7, Emitter Controlled 7 diode and NTC.
Igbt, Pim, 1.2Kv, 50A, Module; Continuous Collector Current:50A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.5V; Power Dissipation:20Mw; Operating Temperature Max:175°C; Igbt Termination:Solder; Collector Emitter Voltage Max:1.2Kv Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FP50R12W2T7BPSA1