Infineon FP25R12KE3BPSA1
EconoPIM™ 2 1200 V, 25 A three phase PIM IGBT module with IGBT 3 and NTC.
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon FP25R12KE3BPSA1.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 0 an
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-30.60%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Infineon FP25R12KE3BPSA1 fournies par ses distributeurs.
Trans IGBT Module N-CH 1200V 40A 155W 23-Pin ECONO2C Tray
IGBT MODULE, 1.2KV, 40A, 155W, PRESS FIT;
模块, IGBT, 1.2KV, 40A, 155W, 按入式;
IGBT MOD 1200V 40A AG-ECONO2-8
Insulated Gate Bipolar Transistor
155W 2.15V@ 15V,25A 40A AG-ECONO2-8
Igbt, Seven Pack, 1.2Kv, 40A, Module; Continuous Collector Current:40A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.7V; Power Dissipation:155W; Operating Temperature Max:125°C; Igbt Termination:Press Fit; Transistor Mounting:Panel Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FP25R12KE3BPSA1