Infineon CYPD3174-16SXQ
Low Speed/Full Speed/High Speed USB Type-C DFP Port Controller USB-C 3.3V/5V Tube 16-Pin SOIC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon CYPD3174-16SXQ.
IHS
Datasheet45 pagesIl y a 22 ans
Datasheet38 pagesIl y a 6 ans
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.04%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.3
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2017-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Infineon CYPD3174-16SXQ fournies par ses distributeurs.
USB Type-C Port Controller USB3.0 1Mbps 16-Pin SOIC Tube
USB TYPE-C PD CONTROLLER, SOIC-16
IC USB TYPE-C CONTROLLER 16SOIC
USB Bus Controller, CMOS, PDSO16
USB TYPE-C PD CONTROLLER, SOIC-16; USB IC Type:USB Type-C and Power Delivery (PD) controller; USB Standard:-; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; Interface Case Style:SOIC; No. of Pins:16Pins; Data Rate:-; No. of Ports:1 Port; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Product Range:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)