Infineon CY7C53150-20AXI
MPU CY7C531x0 CISC 16bit 0.35um 20MHz 64-Pin TQFP Tray
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon CY7C53150-20AXI.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 23 ans
Farnell
Augswan
Newark
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-96.70%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Philippines, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2007-03-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
IC, MCU, NANOWATT,8-BIT, FLASH, 28KB,5MIPS,2.3-5.5V,30-CH, 10-BIT A/D, TQFP-64
MCU 8-bit PIC RISC 14KB Flash 3.3V/5V Automotive AEC-Q100 64-Pin TQFP Tray
Silicon LabC8051F345-GQ
FULL SPEED USB FLASH MCU FAMILY Microcontroller, 8-Bit, FLASH, 8051 CPU, 25MHz, CMOS, PQFP48
MCU 8-bit PIC18 PIC RISC 128KB Flash 2.5V/3.3V 80-Pin TQFP Tray - Trays
Silicon LabC8051F340-GQ
64KB 2.7V~3.6V 51Series 48MHz 40 TQFP-48(7x7) Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs) ROHS
Silicon LabC8051F34C-GQ
MCU 8-bit C8051F34x 8051 CISC 64KB Flash 3.3V/5V 48-Pin TQFP
Descriptions
Descriptions de Infineon CY7C53150-20AXI fournies par ses distributeurs.
CY7C53150 Series 0.5 kB Flash 2 kB RAM 20 MHz Networking Processor - TQFP-64
IC, 8BIT NETWORK PROCESSOR, 20MHZ QFP-64; IC, 8BIT NETWORK PROCESSOR, 20MHZ QFP-64; Core Size:8bit; No. of I/O's:19; Program Memory Size:512Byte; RAM Memory Size:2KB; CPU Speed:20MHz; Oscillator Type:External; No. of Timers:2; Peripherals:Counter, LVD
LAN Ics; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; No. of Pins:64; Clock Speed:20MHz; Memory Size, Flash:512Byte; Memory Size, SRAM:2048Byte; No. of I/O Pins:11; No. of Timers 8/12/16/32 Bits:0 / 0 / 2 / 0 ;RoHS Compliant: Yes