Infineon BTS51202EKAXUMA1
Power Load Switch, Smart6 Technology, High Side, 2 Outputs, 6V, 12A, SOIC-14
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon BTS51202EKAXUMA1.
IHS
Datasheet54 pagesIl y a 14 ans
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.96%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2010-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Power Load Switch, Smart6 Technology, High Side, 2 Outputs, 6V, 11A, SOIC-14
Smart Power Switch, High Side, Active High, 2 Outputs, 20V, 1.8A, SOIC-14
InfineonBTS5231-2GS
Power Switch ICs - Power Distribution IC POWER SWITCH HIGH SIDE 1.3/1.8A
STMicroelectronicsVND5E050ASOTR-E
Double channel high side driver with analog current sense for automotive applications
STMicroelectronicsVND5E160ASOTR-E
MicrochipMIC2562A-0YM
MIC2562A Series 12 V 1.5 A PCMCIA/CardBus Socket Power Controller - SOIC-14N
Descriptions
Descriptions de Infineon BTS51202EKAXUMA1 fournies par ses distributeurs.
Tape & Reel (TR) BTS5120 Current Limiting (Fixed) Open Load Detect Over Temperature Over Voltage SINK power distribution switch 8.65mm 3.3V 2A 120m Ohm
Pwr Load Sw, High Side, 6V, Soic-14; Power Load Switch Type:High Side; Input Voltage:6V; Current Limit:12A; On State Resistance:0.12Ohm; Distribution Switch Case Style:Soic; No. Of Pins:14Pins; Thermal Protection:Yes; On/Enable Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies BTS51202EKAXUMA1
The power transistor is built by an N-channel vertical power MOSFET with charge pump. The device is integrated in Smart6 technology. It is specially designed to drive lamps up to 1 * 10W, as well as LEDs in the harsh automotive environment.