Infineon 2EDS8265HXUMA1
2EDS Series N-Channel 3.5 V 8 A Half-Bridge Gate Driver - PG-DSO-16-30
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon 2EDS8265HXUMA1.
IHS
Datasheet35 pagesIl y a 7 ans
TME
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+3.41%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2018-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Infineon 2EDS8265HXUMA1 fournies par ses distributeurs.
MOSFET and Power Driver 8A 2-OUT High Side Non-Inverting 16-Pin DSO T/R
Avnet Japan
MOSFET Driver, 2 Channel, Half Bridge, High Side and Low Side, 8A, 3 V to 3.5 V, 37 ns, 16 Pins, DSO-W
Half Bridge Based MOSFET Driver, 8A, PDSO16
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 16SOIC
6.5ns 2 20V 100ns 3.5V -,1.65V Non-Inverting MOSFET,N,P 4.5ns 4A,8A DSO-16 , 10.3mm*7.5mm*2.65mm
Infineon SCT
IC GATE DRVR HALF-BRIDG DSO16-30
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Mosfet Driver, -40 To 85Deg C; Driver Configuration:Half Bridge; Peak Output Current:8A; Supply Voltage Min:3V; Supply Voltage Max:3.5V; Driver Case Style:Wsoic; No. Of Pins:16Pins; Input Delay:37Ns; Output Delay:37Ns; Operating Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies 2EDS8265HXUMA1