Idec RQ2V-CN-A24
Electromechanical Relay 24VAC 350Ohm 8A DPDT(29x13x16)mm THT General Purpose Relay
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Idec RQ2V-CN-A24.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 12 ans
JRH Electronics
Electro Sonic
Newark
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.95%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity1887213-3
Power Relay, Dpdt, 8A, 240V, Socket Rohs Compliant: Yes |Schrack Te Connectivity 1887213-3
Phoenix Contact2961435
Plug-in miniature power relay, with power contact, 2 changeover contacts, input voltage 24 V AC
TE Connectivity1887201-3
XT Series General Purpose Interface Plug-In Relay DPDT 8A 24VAC 350Ohm Through Hole
Weidmuller8870210000
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 750mW (Coil), AC Input, AC Output
Weidmuller8869920000
Electromechanical Relay 24VAC 350Ohm 8A DPDT( (15.7mm 12.7mm 29mm)) THT General Purpose Relay
Descriptions
Descriptions de Idec RQ2V-CN-A24 fournies par ses distributeurs.
RELAY, 8 A, 24 VAC, 12 MS (MAX.), 8 MS (MAX.), -40 C, +85 C
General Purpose Relays Relay PCB DPDT 8A 24VAC
POWER RELAY, DPDT, 24VAC, 8A, PC BOARD; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VAC Nom:24V; Contact Current Max:8A; Coil Resistance:350ohm; Contact Configuration:DPDT; Coil Type:AC; Coil Current:25.35mA; Nom Operating Power:610mW
Power Relay, Dpdt, 24Vac, 8A, Pc Board; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:8A; Product Range:Rq Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:-; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Idec RQ2V-CN-A24