Honeywell ZX40E30E01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 3A 125VAC 0.54N Thru-Hole PC Pins
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Honeywell ZX40E30E01.
JRH Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Honeywell
Sager Electronics
Electro Sonic
Agility
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
HoneywellZX40E30C01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 3A 125VAC 0.49N Thru-Hole
HoneywellZX40E50E01
Snap Acting/Limit Switch, Spdt, Momentary, Solder Terminal, Simulated Roller Lever Actuator,
Snap Acting/Limit Switch SPDT Momentary 0.1A
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 3A 125VAC 30VDC 0.44N Thru-Hole
HoneywellZX10C30J01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 0.1A 48VDC 0.15N Thru-Hole
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 0.05A 30VDC 0.44N Thru-Hole
Descriptions
Descriptions de Honeywell ZX40E30E01 fournies par ses distributeurs.
Basic / Snap Action Switches BASIC SW, SPDT,3 A 125VAC SIMULATE LVR
SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 125V
MICRO SWITCH ZX Series Subminiature Basic Switch, SPDT, 125 Vac, 3 A, Simulated Roller Lever Actuator, PCB Snap-in Termination MICRO SWITCH ZX Series subminiature basic switches are used for simple or precision ON/OFF application needs. These switches combine small size and light weight with ample electrical capacity, low cost and long life.