Honeywell ZX10C60A01
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.1A, 48VDC, Solder Terminal, Pin Plunger Actuator, Through Hole-right Angle
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Honeywell ZX10C60A01.
Newark
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2010-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
HoneywellZX10E50C01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 0.1A 125VAC 60VDC 0.49N Thru-Hole
HoneywellZX10E60C01
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Straight Lever PC Pins 0.1A 48VDC 0.49N Screw Mount/Through Hole
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever PC Pins 0.1A 30VDC 0.25N Screw Mount/Through Hole
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 0.1A 30VDC 0.55mm THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 0.1A 125VAC 30VDC 0.5N Thru-Hole PC Pins
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 0.1A 125VAC 5VDC 0.2N Thru-Hole PC Pins
Descriptions
Descriptions de Honeywell ZX10C60A01 fournies par ses distributeurs.
48V Single Pole Double Throw (SPDT) Plugin Limit Switches ROHS
Microswitch, Spdt, Pin Plunger, 0.2A/60V Rohs Compliant: Yes |Honeywell ZX10C60A01
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 48V