Honeywell SPTMA0200PG6B
Industrial Pressure Sensors 0 to 200 psi, 10 Vdc 10 G at 20Hzto2000Hz
Obsolete
Demande un échantillonFiche technique
Envoyer une demande de devis
Demande de devis (RFQ)
Cette demande sera envoyée aux fournisseurs spécifiés.
(* indique un champ requis)
Demande de devis
Fournisseurs *
Coordonnées
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Honeywell SPTMA0200PG6B.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 16 ans
Master Electronics
Arrow Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2012-12-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-04-09
LTD Date2021-04-09
Pièces détachées
HoneywellSPT4V0200PG7B
Industrial Pressure Sensor 1V to 5V 0psi to 200psi Gage 4-Pin
HoneywellMLH200PSB06B
Sensor, Pressure, 200 Pressure Range, 4-20mA Output, Packard Connector
Descriptions
Descriptions de Honeywell SPTMA0200PG6B fournies par ses distributeurs.
Piezoresistive Sensor, 0Psi Min, 200Psi Max, 4-20mA, Cylindrical
Pressure Sensor 0psi to 200psi Gage 4-Pin
Sensors, Pressure Transducers, Stainless Steel Media Isolated
Honeywell JZ STAINLESS PRESSURE PRODUCTS
SPT Series Heavy Duty Pressure Transducer, mA version, compensated, 0 psi to 200 psi, gage, 7/16 UNF, bayonet connector Honeywell's SPT Series stainless steel pressure sensors are designed for pressure applications that involve measurement of hostile media in harsh environments and will accommodate any media that will not adversely attack 304 or 316 stainless steel wetted parts. The SPT Series is calibrated and compensated for three styles of output. All versions feature a variety of prssure connections to allow use in a wide range of OEM equipment.