Honeywell SPTMA0200PG5W02
Industrial Pressure Sensors 200Psi Gage 4-Pin Pressure Sensor
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Honeywell SPTMA0200PG5W02.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 16 ans
JRH Electronics
Master Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+4.85%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Introduction Date2009-08-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Industrial Pressure Sensors 0 to 200psi, 10 Vdc 10 G at 20Hzto2000Hz
HoneywellSPT4V0200PG7B
Industrial Pressure Sensor 1V to 5V 0psi to 200psi Gage 4-Pin
HoneywellMLH200PSB06B
Sensor, Pressure, 200 Pressure Range, 4-20mA Output, Packard Connector
Descriptions
Descriptions de Honeywell SPTMA0200PG5W02 fournies par ses distributeurs.
PRESSURE SENSOR, 200PSI, GAUGE, CURRENT; Operating Pressure Max:200psi; Sensor Output:Current; Pressure Measurement Type:Gauge; Voltage Rating:24VDC; Port Style:1/4" - 18 NPT; Supply Current:-; Product
SPT Series Heavy Duty Pressure Transducer, mA version, compensated, 0 psi to 200 psi, gage, 1/4-18 NPT, cable, 2 feet Honeywell's SPT Series stainless steel pressure sensors are designed for pressure applications that involve measurement of hostile media in harsh environments and will accommodate any media that will not adversely attack 304 or 316 stainless steel wetted parts. The SPT Series is calibrated and compensated for three styles of output. All versions feature a variety of prssure connections to allow use in a wide range of OEM equipment.