Honeywell MLH500PSG01B
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 4-20mA Output, DIN4650C Connector
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Honeywell MLH500PSG01B.
Electro Sonic
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
Datasheet4 pagesIl y a 15 ans
IHS
Master Electronics
Honeywell
Agility
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
HoneywellMLH500PSB01B
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 1/4 Inch NPT Port, 4-20mA Output
HoneywellMLH500PSB06B
Pressure Sensor 0psi to 500psi Sealed Gage Automotive 3-Pin
HoneywellMLH500PSP06B
Industrial Pressure Sensor 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
Descriptions
Descriptions de Honeywell MLH500PSG01B fournies par ses distributeurs.
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 4-20mA, Cylindrical, Unspecified Mount
Industrial Pressure Sensors 9.5V-30V 0psi-500psi Sealed Transducer
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty
PRESS SENSOR, 500PSI, SEAL GAUGE, CURRENT; Operating Pressure Max: 500psi; Sensor Output Type: Current; Pressure Measurement Type: Sealed Gauge; Voltage Rating: 30VDC; Port Style: 1/4" - 18 NPT; Supply Cur 62M5067
PRESSURE TX, SEALED GAUGE, 500PSI; Pressure Type:Sealed Gauge; Pressure Port Type:NPT; Operating Pressure Min:-; Operating Pressure Max:500psi; Pressure Port Size:1/4"-18; Transducer Connection / Termination:DIN Connector RoHS Compliant: Yes