HIROSE ELECTRIC DF62B-13EP-2.2C
13 Positions 4 Row 2.2 mm Pitch Black Male Pin Housing Rectangular Connector
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.33%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2014-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 13 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
TE Connectivity1-2132415-3
Conn Shrouded Header HDR 13Power POS 2.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Amphenol Communications Solutions68001-413HLF
Conn Unshrouded Header HDR 13 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 13 Circuits PA Polyamide Nylon Tin (Sn) Plating
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 13 Circuits, Tin (Sn) Plating
TE Connectivity1-2132230-3
Descriptions
Descriptions de HIROSE ELECTRIC DF62B-13EP-2.2C fournies par ses distributeurs.
[SignalBee™]2 X 2.2mm Pitch, Wire-to-Wire Connector for Small Spaces, -35 ℃ to 105 ℃, RoHS
Hirose SCT
CONN PLUG HSG 13POS 2.20MM / 13 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.087" (2.20mm)
Conn Housing PIN 13 POS 2.2mm Crimp ST Cable Mount Black Bag
Combination Line Connector, 13 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Plug
Without a buckle Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Headers & Wire Housings 13P PLG SLIM INL CON BLACK, STANDARD
Plug Connector Housing, Pbt; Product Range:Df62 Series; Gender:Plug; No. Of Positions:13Ways; Pitch Spacing:2.2Mm; For Use With:Df62 Series Pin Contacts; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019) Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF62B-13EP-2.2C