HIROSE ELECTRIC DF51-22DS-2C
RoHS Compliant Receptacle (Connector Type) Connector Housing
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 4 ans
Master Electronics
Future Electronics
TME
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.79%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de HIROSE ELECTRIC DF51-22DS-2C fournies par ses distributeurs.
Conn Housing Wire to Board RCP 22 POS 2mm ST Cable Mount Bag
DF51 Series Dual Row 22 Position 2 mm Crimp Socket Wire to Board Connector
Headers & Wire Housings 22P 2R 2MM 2A SOCKET AWG 30 to 22
Board Connector, 22 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
RCPT HOUSING, 22POS, 2MM, PBT, BLK; Product Range: SignalBee DF51 Series; Gender: Receptacle; No. of Positions: 22Ways; Pitch Spacing: 2mm; For Use With: Hirose DF51 Series Socket Crimp Contacts; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)