HIROSE ELECTRIC DF51-22DEP-2C
RoHS Compliant BOARD CONNECTOR BOARD CONNECTOR Rectangular Connector
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 4 ans
Master Electronics
Future Electronics
TME
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.11%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2019-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de HIROSE ELECTRIC DF51-22DEP-2C fournies par ses distributeurs.
Conn Housing Wire to Board PL 22 POS 2mm ST Cable Mount Bag
DF51 Series Dual Row 22 Position 2 mm Positive Lock Wire to Board In-Line Plug
Headers & Wire Housings 22P 2R 2MM 2A INLINE PLUG AWG 28 to 24
Board Connector, 22 Contact(s), 2 Row(s), Male, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
PLUG HOUSING, 22POS, 2MM, PBT, BLK; Product Range: SignalBee DF51 Series; Gender: Plug; No. of Positions: 22Ways; Pitch Spacing: 2mm; For Use With: Hirose DF51 Series Pin Crimp Contacts; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)