HIROSE ELECTRIC DF51-16DS-2C
Conn Housing Wire to Board RCP 16 POS 2mm ST Cable Mount Bag
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 4 ans
Master Electronics
Future Electronics
TME
Hirose SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+17.93%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de HIROSE ELECTRIC DF51-16DS-2C fournies par ses distributeurs.
[SignalBee™]2mm Pitch, Positive Lock Wire-to-Board Connector(UL,C-UL Listed), -55 ℃ to 105 ℃, RoHS
Hirose SCT
DF51 Series Dual Row 16 Position 2 mm Crimp Socket Wire to Board Connector
SMD FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
Headers & Wire Housings 16P 2R 2MM 2A SOCKET AWG 30 to 22
Board Connector, 16 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
Rcpt Housing, 16Pos, 2Mm, Pbt, Blk; Product Range:Signalbee Df51 Series; Gender:Receptacle; No. Of Positions:16Ways; Pitch Spacing:2Mm; For Use With:Hirose Df51 Series Socket Crimp Contacts; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019) Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF51-16DS-2C