HIROSE ELECTRIC DF3A-15P-2DS
DF3 RoHS Compliant COMMERCIAL UL Connector Header 4.3924N 30mOhm -55C~105C 3A
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
Hirose SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+29.86%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2002-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
2.00mm Pitch Sherlock Wire-to-Board Header, Right-Angle, with Positive Lock, 14 Circuits
2.00mm Pitch Sherlock Wire-to-Board Header, Right-Angle, with Positive Lock, 12 Circuits
2.00mm Pitch Sherlock Wire-to-Board Header, Right-Angle, with Positive Lock, 11 Circuits
TE Connectivity / AMP1-2041145-4
Headers & Wire Housings HPI 2.0mm CONN. R/A DIP 14P
TE Connectivity1-2132415-5
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 15Power POS 2.5mm Solder ST Thru-Hole Bag
Amphenol Communications Solutions68016-415HLF
Board Connector, 15 Contact(s), 1 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
Descriptions
Descriptions de HIROSE ELECTRIC DF3A-15P-2DS fournies par ses distributeurs.
Conn Shrouded Header HDR 15 POS 2mm Solder RA Thru-Hole Bag
15 CONTACT(S) MALE RIGHT ANGLE TWO PART BOARD CONNECTOR SOLDER
Headers & Wire Housings 2MM R/A PCB HEADER 1 5POS THRU-HOLE TIN
15pin 2mm 1 Header,Push-Pull 3A 32mm*7.2mm