HIROSE ELECTRIC DF11-14DEP-2A
[Signalbee ] 2.0Mm Pitch, Double-Row Connector (Ul/Csa Compliant) |Hirose/hrs DF11-14DEP-2A
IHS
Datasheet23 pagesIl y a 2 ans
Electro Sonic
Master Electronics
TME
Hirose SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.84%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Board Connector, 14 Contact(S), 2 Row(S), Female, Straight, Crimp Terminal, Receptacle
TE Connectivity1-1470109-4
Board Connector, 14 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal
TE Connectivity1-1734516-4
Board Connector, 14 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, Surface Mount Terminal, Receptacle
Rectangular Power Connector, 10 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Receptacle
Conn Housing RCP 12 POS 2mm Crimp ST Cable Mount Black Bag
Connector Housing, Milli-Grid 51110, Receptacle, 14 Ways, 2 mm, 50394, 87396 Crimp Terminals
Descriptions
Descriptions de HIROSE ELECTRIC DF11-14DEP-2A fournies par ses distributeurs.
Conn In-Line Adapter M/M 14 POS 2mm Solder ST Top Entry Panel Mount Bag
Connector Adaptor 14 Position Wire to Wire to 14 Position Wire to Wire Plug to Plug Straight Panel Mount
Headers & Wire Housings 2MM M/M ADAPTER 14P TIN W/PNL LOCK
CONN ADAPT PLUG/PLUG 14POS 2MM
14pin 2 2mm Adapter,Headers 2A
ADAPTER, 14POS, PLUG, WIRE-TO-BOARD; Inter Series Connector A: Wire to Board; Convert From Positions: 14Ways; Convert From Gender: Plug; Inter Series Connector B: Wire to Board; Convert To Positions: 14Ways; Convert To Gender